Jørgen Olsen Bogen

Jørgen Olsen Bogen

Campus og fakultet: Vestfold, Handelshøyskolen

Studie: Master i samfunnsanalyse

 

Hvorfor ønsker du å stille til valg? Et godt studentliv handler om mer enn forelesninger og eksamen. Det handler om å ha et sted å bo, råd til mat, tilgang til helsetjenester og tilbud som gjør at man faktisk trives. Derfor stiller jeg til styret i Studentsamskipnaden i Sørøst-Norge. Jeg vil bidra til at samskipnaden er en trygg og tilgjengelig støtte i studentenes hverdag, og at tilbudene utvikles i takt med behovene studentene faktisk har.

Fortell hvorfor du egner deg i dette vervet: Jeg har flere års erfaring fra studentdemokrati og samskipnadsarbeid, og har tidligere hatt ansvar for både drift, økonomi og langsiktige prioriteringer i en studentsamskipnad. Det har gitt meg god forståelse for hvordan beslutninger i styret påvirker studentene i praksis. Jeg er strukturert, setter meg raskt inn i saker og er opptatt av å bruke ressursene klokt. Samtidig er jeg tilgjengelig og lett å snakke med. Målet mitt er enkelt: at samskipnaden skal levere tjenester som faktisk fungerer – ikke bare ser bra ut på papiret.

Engelsk tekst: I am running for the Board of the Student Welfare Organization (Studentsamskipnaden i Sørøst-Norge) because student life is about more than lectures and exams. Having a safe place to live, affordable food, access to health services, and good social spaces is essential for doing well as a student.
I have several years of experience in student representation and student welfare governance, including leadership roles where I have worked with budgets, strategy, housing, and the development of welfare services. This has given me a solid understanding of how board decisions affect students’ everyday lives.